Kaip atliekamas nėštumo nutraukimas

Aborto atlikimo būdai:

1. Vakuuminis išsiurbimas

Iki 6 savaičių ši procedūra atliekama susiurbiant embrioną specialiu plonu vamzdeliu be gimdos kaklelio praplėtimo. Procedūra gali būti atliekama ambulatorinėmis sąlygomis.

Nuo 6 iki 9 savaičių gali prireikti gydytojui išplėsti gimdos kaklelį. Tai jau skausmingesnė procedūra, todėl ji dažniausiai atliekama naudojant bendrinį nuskausminimą, suleidžiant nuskausminančius vaistus į veną. Po operacijos gydytojas seka moterį dar tam tikrą laiką – tai yra numato tolimesnius vizitus pas jį, kad įsitikintų, jog viskas yra taip, kaip turi būti. Tai labai svarbu.

Esant 9- 12 nėštumo savaičių dažniausiai atliekamas gimdos kaklelio išplėtimas, vakuuminė aspiracija arba kiuretažas (gimdos gramdymas). Procedūra atliekama naudojant bendrą nuskausminimą. Pirmomis dienomis po išsiurbimo smarkiai kraujuojama, gali prasidėti komplikacijos.

2. Vaistinis nėštumo nutraukimas

Tai tokia nėštumo nutraukimo paslauga, kai nėštumas nutraukiamas vaistiniais preparatais (receptiniais). Ši paslauga teikiama pacientei iki 9 nėštumo savaičių (8 sav. ir 6 d.), išskyrus, kai yra medicininė indikacija nėštumui nutraukti. Pageidaujanti nutraukti nėštumą pacientė turi kreiptis į gydytoją akušerį ginekologą nėštumo nutraukimo paslaugas teikiančioje sveikatos priežiūros įstaigoje.  Gydytojas akušeris ginekologas įvertinęs pacientės sveikatos būklę, ligas ir (ar) būkles, kurios gali turėti įtakos pacientės sveikatai ar gyvybei nėštumo laikotarpiu, ar nėra nėštumo nutraukimo kontraindikacijų ir (ar) santykinių kontraindikacijų, išrašo receptą 2 skirtingiems vaistiniams preparatams įsigyti. Gydytojas privalo suteikti moteriai informaciją, kaip ir kada juos vartoti, kokios galimos nepageidaujamos reakcijos ir ką reikėtų daryti šioms pasireiškus, taip pat kitą svarbią informaciją saugiam vaistinio preparato vartojimui užtikrinti. Prieš skirdamas vaistinį preparatą, gydytojas akušeris ginekologas pacientei atlieka ultragarsinį tyrimą nėštumo trukmei nustatyti ir (ar) patikslinti. Po nėštumo nutraukimo rekomenduojama pacientei atvykti gydytojo akušerio ginekologo konsultacijai per 14 kalendorinių dienų po procedūros, kad įsitikinti ar tikrai nėštumas nutrūko ir ar neliko nėštuminių audinių. Tokiu atveju  gali prireikti chirurginės intervencijos.

Šis metodas, kaip ir kiti,  gali komplikuotis įvairiais sveikatos sutrikimais. Dažniausiai pasitaiko – galvos svaigimas, skausmas, pykinimas, vėmimas, infekcija, užsitęsęs kraujavimas dėl gimdoje pasilikusių nėštuminių audinių, gimdos uždegimas, karščiavimas, pilvo skausmai. Retais atvejais – anafilaksija.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „sutinku“ sutiksite su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos privatumo politikoje.