Straipsniai ir laidos

 1. Susirgus pogimdymine depresija - svarbiausia - nedelsti. "Tėvai paprastai". Vaizdo įrašas - YouTube . Kalba Krizinio nėštumo centro

 2. Vilma apie sprendimą negimdyti: "Tai atrodė išeitis". "Tėvai paprastai". Vaizdo įrašas - YouTube . Kalba Zita Tomilinienė, Krizinio nėštumo centro vadovė, ir Vilma – moteris, patyrusi krizinį nėštumą ir nusprendusi negimdyti.

 3. Z. Tomilinienė: per dešimtmetį gimė daugiau nei 600 kūdikių, kurių galėjo ir nebūti (bernardinai.lt). Apie tai, kas nuveikta per dešimtmetį ir kokia yra Krizinio nėštumo centro kasdienybė šiandien.

 4. Ekspertai pataria - Pogimdyminė depresija. Kodėl taip svarbu kalbėti laimingiausiu laikotarpiu? (ziniuradijas.lt). Pogimdyminė depresija – ne ta tema, kuria smagu kalbėtis būsimoms mamoms pačiu laimingiausiu laukimo momentu. Tačiau gydytojai tvirtai laikosi savo, kad moteris būtinai turi apie tai sužinoti dar iki gimdymo. Kodėl tai yra taip svarbu ir kokią lemtingą naudą turi savalaikis žinojimas? Laidoje dalyvauja Krizinio nėštumo centro psichologė Rūta Mickevičienė.

 5. Vienas prieš vieną. Prieš 20 metų nėštumą nutraukusi Vitalija: noriu, kad moterys susigrąžintų galią spręsti pačios - 2022.12.19 - LRT. Ar Lietuvoje moteris laisva pati spręsti dėl nėštumo nutraukimo? Ar tikrai moterys abortus renkasi dėl nežinojimo, patiriamo spaudimo, baimių? Ar abortas – tik moters reikalas? Kokia vyrų atsakomybė ir galimybė dalyvauti priimant šį svarbų sprendimą?

 6. Apie nepagražintas ir nenutylėtas moterų patirtis: norisi, kad gyvenimas vyktų pagal planą, tačiau tai viską pakeičia - Delfi šeima .

 7. Netekusi 4 savo vaikų Greta ryžosi prabilti atvirai: jos pasakojimas sukrečia | tv3.lt.

 8. Papasakojo su kokiomis problemomis lietuvės kreipiasi į krizinio nėštumo centrą: tokių istorijų niekur kitur neišgirsi - Delfi plius.

 9. Jūratė apie nėštumą sužinojo per savo gimtadienį: partnerio reakcija išmušė žemę iš po kojų - Delfi moterys.

 10. Renkuosi sutarti (marijosradijas.lt). Šioje laidoje Regina Statkuvienė kalbina Krizinio nėštumo centro vadovę, 5 vaikų mamą Zitą Tomilinienę.

 11. Skaudi Eglės istorija: vyras nenorėjo 3-io vaiko, nutarusi gimdyti išgirdo – skiriamės | Gyvenimas | 15min.lt.

 12. Paraštės. Krizės nėštumo metu. - 2022.02.06 - Radioteka - LRT. Apie nėštumą dažniausiai kalbame, kaip laimę, džiaugsmą ir įprastą procesą, tačiau už jo slepiasi ir tam tikros krizės. Kokios krizės sutinkamos dažniausiai, kas yra pogimdyvinė depresija ir pogimdyvinė psichozės? Apie tai kalbėsimės su „Krizinio Nėštumo centro" vadove Zita Tomiliniene, savanoriaujančia psichologe Giedre Širvinskiene ir mama, kuri liko viena - Rūta.

 13. Neplanuotas nėštumas – ką patiria moterys ir kaip joms padėti? by XFM.lt (soundcloud.com). Ką patiria į centrą besikreipiančios moterys, išgyvenusios abortą ar persileidimą? Ar moters sprendimas pasidaryti abortą yra laisvas ir sąmoningas? Kokius stereotipus griauna moterys, kurios kreipiasi į centrą? Šiuos ir kitus klausimus KNC vadovei Zitai Tomilinienei užduoda pavakario eterio vedėja Jūratė Kriščiūnaitė.

 14. Sveikata. Kas penkta kūdikio susilaukusi moteris susiduria su pogimdyvine depresija. Kaip jos išvengti? - 2021.03.17 - Radioteka - LRT. Moksliniai turimai rodo, kad apie 20 proc. visų pagimdžiusių ar besilaukiančių moterų susiduria su pogimdyvine depresija, ir pagrindiniai faktoriai dažniausia yra socialiniai bei psichologiniai. Kaip atrodo pogimdyvinė depresija pačios moters akimis – savo istorija dalijasi klausytoja Diana. Laidoje dalyvauja psichologė Sigita Valevičienė bei Krizinio nėštumo centro direktorė Zita Tomilinienė.

 15. Gandro lizdas - Tu ne viena, tu mums rūpi (ziniuradijas.lt). Moters gyvenime kartais būna labai sudėtingi etapai. Krizinio nėštumo centras tai organizacija įkurta moterims padėti išgyventi vaikelio netektį, krizinį nėštumą, taip pat susidūrus su nėštumo nutraukimu ar pogimdyvine depresija. Apie tai kokią pagalbą gali gauti kiekviena moteris laidoje papasakos Krizinio nėštumo centro įkūrėja ir vadovė Zita Tomilinienė.  

 16. Gedėdama po dviejų persileidimų pasijuto nesuprasta: gydytoja sakė – ko verki, čia natūrali gamtos atranka - Delfi šeima.

 17. Jau per vėlu?.. "Artuma". Žinia apie nėštumą kartais ištinka netikėtai. Atrodytų, pačiu netinkamiausiu metu, į gyvenimą atnešdama ne džiaugsmą, bet baimę ir sumišimą. Jausmams „paėmus viršų“ ir neradus išeities iš sudėtingos situacijos, kartais priimamas dar sunkesnis sprendimas – nutraukti nėštumą. Aborto patirtimi ir keliu iki jo dalijasi moteris, kuri tai išgyveno visai neseniai.

 18. Neplanuotas nėštumas pakeičia visą gyvenimą: perėjo kryžiaus kelius, kad susigrąžintų gyvybės langelyje paliktą kūdikį - Delfi šeima.

 19. Laidos "Tu gali" pašnekovė - Vilniaus Krizinio nėštumo centro konsultantė Rūta Trumpickienė (youtube.com). Vilniaus Krizinio nėštumo centro konsultantė Rūta Trumpickienė - pirmasis žmogus, su kuriuo bendrausite, kai kreipsitės pagalbos į centrą. Rūtos teigimu, krizė - tai naujos galimybės, pabandykite pamatyti tą gerąją jos pusę. Būkime kartu ir padėkime vieni kitiems.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „sutinku“ sutiksite su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos privatumo politikoje.